Türkiye’de bir ilk… Havacılık eğitim fuarı: IFTE 2013

afişTÜRKİYE’DE BİR İLK… HAVACILIK EĞİTİM FUARI: IFTE 2013

Ülkeler arasında sınırların kalkmaya başlaması ve teknolojik gelişmeler, dünyada olduğu gibi ülkemizde de havacılık sektörünün gelişmesine olanak sağladı. Yeni kurulan havayolu şirketleri, sayıları her geçen gün artan yolcu ve kargo uçakları, Türk havacılık sektörünün kısa sürede büyümesine neden oldu. Uçaklarla, kısa sürede uzun mesafeler gidilmesi ve ucuzlayan bilet fiyatları, hava taşımacılığını insanların, bir numaralı tercihi haline getirdi.

Uçuş okulları, kalifiye personel açığını kapatıyor

Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme, beraberinde kalifiye personel ihtiyacını da gündeme getiriyor. Havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar, kalifiye personel yetiştirmek adına sektöre önemli katkılar sağlıyor. Pilot veya havacılık sektörünün herhangi bir noktasında çalışmak isteyen gençler, Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Havacılık Eğitim Organizasyonları’nda,  gerekli eğitimleri alarak, yeni kariyerlerine adım atabiliyor.

Uçuş okulunu seçebileceksiniz

Türkiye’nin ilk Havacılık Eğitim Fuarı (IFTE 2013), sektörde var olmak isteyen gençler için önemli bir fırsat oluşturuyor. Havacılık eğitimi veren birçok ulusal ve uluslararası kurum, IFTE’de bir araya geliyor. Fuara ziyaretçi olarak gelen gençler, sektörde önemli yere sahip eğitim kuruluşları hakkında detaylı bilgi edinerek, kendi için en doğru kararı verme imkânını buluyor.

Kurum ve kuruluşlar iş birliği yapabilecek

IFTE, havacılık sektöründe çalışmak isteyenlerin yanı sıra, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlar için de önemli bir fuar. IFTE, kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinirliğini arttırmak, kurumlar arasında işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimlerinin sürekli gelişimine katkı sağlamak ve sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan, sektörü haberdar etmek adına düzenlenen etkin bir fuar olma niteliği taşır.

Kendi uçağınızı alabileceksiniz

IFTE, pilotluk eğitimlerini tamamlayan ama havacılık tutkusunu meslek olarak değil de hobi olarak yapmak isteyenler için de cezp edici bir organizasyon. Kendi uçaklarını almak isteyen uçuş tutkunları, fuarda, birçok uçak üreticisiyle bir araya gelerek, hem görüşme imkânı bulacak hem de kendileri için en iyi uçağı alma imkânını buluyor.

Uçuş korkusu son bulacak

IFTE’de ayrıca havacılık sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı çeşitli seminerler düzenleniyor. Bu seminerlerin en önemli konularından biri uçuş korkusu… Çeşitli nedenlerle sürekli seyahat etmek zorunda kalan ancak, uçuş korkuları nedeniyle, uçuş sırasında zor anlar yaşayanlar, düzenlenen seminerlerle bu korkularından kurtuluyor.

 

Hediye çekilişleri olacak

IFTE’de ziyaretçilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için çeşitli etkinliklerin yanı sıra, aralarında simülatör uçuşu, tek motorlu eğitim uçağında demo uçuşu, maket uçaklar gibi hediyelerin olduğu hediye çekilişleri de düzenleniyor.

Türkiye’nin ilk Sivil Havacılık Eğitim Fuarı IFTE 2013, 27-28 Eylül tarihlerinde WOW Convention Center’da düzenleniyor. 10 yılı aşkın süredir havacılık sektörüne hizmet veren, deneyimli bir ekip tarafından kurulan Mavi Fuarcılık’ın ev sahipliğini yaptığı fuara 20 ülkeden 80 katılımcı kurum ve kuruluş yer alıyor.

Katılım İçin

Fuarı ziyaret etmek için www.ifteistanbul.com adresinden online davetiye alabilir veya fuar alanına girişte kimlik kontrolü ile girişi sağlayabilirsiniz.

 

FIRST FLIGHT ACADEMY EXHIBITION OF TURKEY (IFTE 2013)

Technological developments gave opportunity to Turkey and to whole over the world about aviation sector as every sector. Turkish aviation sector has grown so rapidly with new flight academies and with increasing number of passengers and cargo aircrafts. Air transport has began first choice of people with its cheap prices and with time save opportunity.

Flight Academies Educates Specialist Staff

Rapid growth in aviation sector causes need of specialist staff. Flight academies contribute to sector about education of new staff. Young people who wants to be pilot or a specialist in aviation sector may start their career with this exhibition which is supported by Ministry of Transport, Maritime and Communication and Directorate of Civil Aviation.

You will be able to choose flight academy

First Flight Academy Exhibition of Turkey (IFTE 2013) is a great opportunity for young people who wants to be in flight sector. many national and international flight academies will be brought together by IFTE. Visitors will be able to get information about flight academies and will be able to choose best on for themselves.

Cooperation between Institutions and organizations

IFTE is a great opportunity also for institutions and organizations in this sector. IFTE is a exhibition which gives a big opportunity to institutions and organizations to improve their awareness and will contribute to sector about sustainability of these kind of activities.

You will be able to buy your own plane

IFTE is an attractive organization for pilots who completed their training, but his passion for aviation not for their profession also for those who want to do it as a hobby.

Flight enthusiasts who wants to get their planes,  at the exhibition, meeting with many aircraft manufacturer, and they will have the opportunity to get the best plane for themselve as well as the possibility to buy the best plane.

Fear of Flying Will end

IFTE is also organizing various seminars who attended as speakers leading figures in the aviation sector.  IFTE, leading figures in the aviation sector, also organized various seminars as speakers. Fear of flying is one of the most important topics of these seminars for people who had to travel constantly for various reasons, however, due to fears of flight, living a hard time during the flight, organized seminars, get rid of these fears.

There will be Gifts Lotteries

IFTE is organizing for visitors a variety of activities to maximize their enjoyment , as well as flight simulators,  including flight demo single-engine training aircraft, model aircraft such as gifts, gift lotteries. First Flight Training Exhibition in Turkey, IFTE 2013 will held in WOW Convention Center on 27 – 28 September 2013.

For over 10 years serving the aviation sector, Mavi Expo was founded by an experienced team is hosting  the Exhibition, with 80 Participant Companies from 20 different countries, institutions and organizations taking place.

To visit

You can get online invitation from our website  www.ifteistanbul.com or you can get in to the exhibition area after registration on front desk

 

You may also like...