Hakkımızda

Dergimizin 2007 yılındaki ilk sayısından bu yana geçen üç yıl içerisinde gerek havacılık gerekse aktüel anlamdaki gelişmeleri B kapısı ile size aktarmaya ve havacılık konusundaki perspektifinizi geliştirip değiştirmeye çalışacağız. Amatörlüğü elden bırakmadan olabildiğince sade, yalın ve anlaşılır şekilde bu yenilik ve değişiklikleri size bu dergi aracılığı ile ulaştıracağız.

‘B Kapısı’ ismi bizim için üç farklı anlam ifade etmektedir. Bunlar; THY Teknik A.Ş.’nin giriş kapısının isminin ‘’B’’olması, yani bize tekniği ifade etmesi, Uçak Bakım Teknisyenliği Alanı öğrencilerinin okulumuzun B Bloğu’nda eğitim görmesi ve okulumuzun bağlı bulunduğu ilçemiz Bağcılar’ın baş harfini ifade etmesidir.

Bulmacalardan, işletim sistemlerine, uçağın mucidi olan insanlardan, kara kutulara ilginizi çekecek birçok ayrıntıyı dergimizde sizin için hazırladık. Ayrıca araştırma bölümümüzdeki yazıları sizlerin beğenisine sunuyoruz. ‘’B Kapısı ‘’ okuyucularına her zamanki gibi birçok konuyu eğlendirirken öğretmeyi hedef olarak seçtik.

Umut ediyoruz ki, heyecanımızı ve araştırmalarımızı sizlere yeterince aktarabilmiş olalım. 2010 yılının hepimize mutluluklar getirmesi ümidiyle, bizi destekleyen sizlere, bu dergiye emek ve moral desteği veren herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.

İbrahim ŞAHİN
Uçak Bakım Dal Şefi