B Kapısı 5. Sayı Yayında

Değerli Okurlar
Dergimizin beşinci sayısını sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu sayıda üç önemli röportajı sizlerin beğenisine sunuyoruz. İstanbul Milletvekili Sn. Feyzullah Kıyıklık, İstanbul Valisi Sn. Hüseyin Avni Mutlu ve Bağcılar Belediye Başkanı Sn. Lokman Çağırıcı ile İstanbul üzerine birer söyleşi gerçekleştirdik. Yeni açılan Sultanbeyli Sabiha Gökçen Teknik, Endüstri Meslek Lisesi Uçak Bakım Alanının öğrenci ve öğretmenlerini okulumuzda ağırladık. TALTA Derneğinin Başkanı Sayın Yavuz GÜVER’le Havacılık şirketlerinin bakım prosedürlerini, EASA Lisansını ve TALTA Derneğini tanıtan bir konferans düzenledik.
Türkiye’de havacılık sektöründe ilkleri başarmış duayenlerden biri olan Zafer ORBAY’ı okulumuz konferans salonunda ağırlamış olmak bizim için büyük bir zevkti. Sektörde halen hizmet veren teknisyen, yönetici ve üst düzey yönetici konumunda olan bizzat kendisinden
ders almış öğrencilerinin de anılarını bizlerle paylaşmış olmaları bizler için çok önemliydi.
Bağcılar’da düzenlenen ilçe tiyatro yarışmasında ekibimiz yine gururumuz oldu. Son dört yılın zirvesinde yer alan ekibimiz, bu yıl da fedakarlığın ve çalışkanlığın başarıyı getireceğine bizleri bir kez daha inandırdılar. Ekipte yer alan bütün öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Kompozit malzemeyle ilgili çalışmaları yapabilmek, öğrencilerimizi bu teknolojiye hazırlamak amacıyla nisan ayı içerisinde atölye oluşturma çalışmalarını tamamladık. Atölye çalışmalarına katılarak destek veren eski öğrencilerimiz, Tolga USLU, Özkay ERSOY, Tuncay MAYTAR, Ali UZUN, Caner ALSANCAK ve Hüseyin GÜNEY’e teşekkür ederiz.
Dergimizin diğer önemli başlıkları arasında Atlantis efsanesi, Kompozit malzemelerin yapım yöntemlerine, Türkiye’nin ve NATO nun ilk ve uzun zaman boyunca tek kadın jet pilotu Leman Bozkurt ALTINÇEKİÇ’e yer verdik.
2011 yılının hepimize mutluluklar getirmesi ümidiyle bizi destekleyen sizlere ve bu dergiye emek veren herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Saygılarımızla
İbrahim ŞAHİN
Uçak Bakım Atelye Şefi

B Kapısı 5. Sayı

You may also like...