B Kapısı 6. Sayı Yayında

Editörümüzden…

Değerli Okurlar,
Dergimizin 6. sayısını sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayıda iki önemli röportajı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Fenerbahçe’nin ve Türkiye’nin unutulmaz efsanevi futbolcusu, teknik adamı ve şimdilerde iyi bir futbol yorumcusu olan Sn. Rıdvan Dilmen ile Türk futbolu  üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
İstanbul‘da birçok olayda polis helikopterlerinin uçtugunu gözlemlemişizdir. Biz de İstanbul Havacılık Müdürlüğü‘nün görevlerinin neler olduğunu sizler için araştırdık. Sorularımızı Havacılık Şube Müdürü Uygar Elmastaşı’na yönelttik.
Teknisyen Emniyet Amiri Mehmet Tok’tan helikopterlerin bakımındaki kalite yönetim sistemi hakkında bilgi aldık. Uçak Bakım Alanında görev yapan öğretmenlerinin kendini geliştirmesi, yeni teknolojileri takip edebilmeleri amacıyla M.E.B Hizmetiçi Daire Başkanlığının düzenlemiş olduğu Airbus 320 Uçak Sistemleri Kursu T.H.Y Teknik A.Ş Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlendi.
Bağcılar İlçe MEM tarafından düzenlenen Gençler Satranç Turnuvası’na bu yıl da  damgamızı vurduk. Okulumuz satranç takımı bu sezon kaldığı yerden devam ederek başarılarına yenilerini ekliyor. Yeni sezonun il çapındaki ikinci turnuva olan ve 14-15-16  Ocak 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen Kadıköy Anadolu Lisesi Takım Turnuvası’nda okulumuz iki takımla başarılı bir şekilde temsil edildi. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından 7 – 8 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen “Lojistik Hamle Turnuvası’na ve Kültür Fen Lisesi tarafından yapılan bireysel takım turnuvasında okulumuz başarıyla temsil edildi. Durmuş Polat, Ahmet Altun, Uğur Umur ve Ahmet Alpay’dan oluşan ekibimiz oldukça iyi oyunlar ortaya koyarak bizleri bir kez daha gururlandırdılar ve okulumuzun adını il çapında duyurdular.
Dergimizin diğer önemli başlıkları arasında Kâinatın Titreşimleri, Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Türkiye’nin ve NATO’nun ilk ve uzun zaman boyunca tek kadın jet pilotu Leman Bozkurt Altınçekiç’e yer verdik.
2012 yılının hepimize mutluluklar getirmesi ümidiyle bizi destekleyen sizlere ve bu dergiye emek veren herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.
Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Saygılarımızla.
İbrahim ŞAHİN
Uçak Bakım Atelye Şefi

You may also like...