B Kapısı 4. Sayı

Değerli okurlar,

Dergimizin dördüncü sayısını sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Havacılık sektörü hızla gelişmeye devam ediyor. Bir yandan ihtiyaç duyulan teknisyen açığını karşılamak için şirketlerin açmış olduğu TYP kursları devam ederken, uçak bakım alanında
yaşanan bir çok sorun ve sıkıntılar çözüme kavuşturulmadan yeni yeni havacılık okulları da açılmaya devam ediyor.
Sektörle işbirliğinin, eğitimi daha etkin ve verimli hale getirdiği gözden kaçmamalıdır.  Sektörün ihtiyacı olan nitelikteki teknisyenlerin yetiştirilmesi için daha fazla okul açmak yerine mevcut okullara yapılan yatırımların artırılması, öğrencilerin staj ve eğitim uygulamalarına destek verilmesi gerekiyor.
Milli Eğitim Bakanlığı 1. Havacılık Eğitimi Koordinasyon ve Yürütme Kurulu Toplantısı Eskişehir’de Eskişehir Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde havacılık okullarının sorunlarına çözüm arama amacı ile gerçekleştirildi. Alınan kararların
Türk Havacılığına hayırlı olması diliyoruz. Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim okul/kurumlarındaki öğrenci/kursiyerler arasında uygulanmakta olan 6. Proje Tabanlı Beceri yarışması üretim teknolojileri kategorisinde İstanbul Avrupa yakasında toplam 284 Proje içersinde “Solar Kaşif” isimli projemiz 2. olarak okulumuza ve bölümümüze bir başarı daha kazandırmıştır. Projemizi destekleyen okulumuz idaresine ve tüm alan öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler ediyoruz.
Bu sayıda iki önemli röportajı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bağcılar Kaymakamı Sn. Veysel YURDAKUL ve havacılığın duayenlerinden Sn. Zafer ORBAY ile havacılık üzerine birer söyleşi gerçekleştirdik.
Dergimizin diğer önemli başlıkları arasında model uçak Boeing 747 jumbo jetin modifikasyonu ve Atlantis efsanesi’ne yer verdik.
2011 yılının hepimize mutluluklar getirmesi ümidiyle bizi destekleyen sizlere ve bu dergiye emek veren herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,
Saygılarımızla
İbrahim ŞAHİN
Uçak Bakım Atelye Şefi

You may also like...