TÜRKİYE’DEKİ UÇAK BAKIM OKULLARI ERASMUS + PROJESİNİ JUVENTAS FİRMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİYOR

İstanbul Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile birlikte yürütülen KA1 Avrupa Birliği projesi, 04.04.2016 tarihinde Almanya’nın Ludwigshafen kentinde başlamıştır. ”Havacılık Eğitiminde İlk Akreditasyon Adımı” başlıklı proje kapsamında, her iki okuldan öğretmenler İbrahim Şahin ve Hamit Yılmaz ile toplamda 18 öğrenci Juventas firmasıyla yapılan işbirliği çerçevesinde 4 hafta boyunca farklı mesleki kuruluşlarda gezi ve gözlemler gerçekleştirecek, ayrıca Berufsförderungswerg Wieblingen’ de staj programına tabi tutulacaklardır.

TÜRKİYE’DEKİ UÇAK BAKIM OKULLARI ERASMUS + PROJESİNİ JUVENTAS FİRMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİYOR. İstanbul Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği,  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile birlikte yürütülen KA1 Avrupa Birliği projesi, 04.04.2016 tarihinde Almanya’nın Ludwigshafen kentinde başlamıştır. ”Havacılık Eğitiminde İlk Akreditasyon Adımı” başlıklı proje kapsamında, her iki okuldan öğretmenler İbrahim Şahin ve Hamit Yılmaz ile toplamda 18 öğrenci  Juventas firmasıyla yapılan işbirliği çerçevesinde 4 hafta boyunca farklı mesleki kuruluşlarda gezi ve gözlemler gerçekleştirecek, ayrıca Berufsförderungswerg Wieblingen’ de staj programına tabi tutulacaklardır. Proje süreci boyunca, Worms kentinde Flugplatz hobi havaalanında bakım hangarları ziyareti gerçekleştirilecek ve farklı model uçaklar incelenecektir. Stutgart şehrinde Mercedes ve Porsche müzelerinin yanı sıra Ludwigshafen’da Technoseum  ziyareti de yapılacaktır. Uçak bakım alanı 11. Sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı proje, Duale Hochschule Baden Württemberg ziyaretiyle devam edecek ve ayrıca Heidelberg  Carl Bosch Schule de gözlemlenecek okullardan birisi olacaktır. Avrupa Birliği Projelerinde uzun yıllardır görev alan ve çok başarılı işlere imza atan Juventas  firması yöneticisi Tekin Kaya’nın da desteği ile, öğrenci ve öğretmenler Fransa’nın Strasbourg ve Paris ile Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehirlerine kültürel geziler de gerçekleştirecektir. Bu gezilerle birlikte proje, mesleki gerekliliklerin yerine getirilmesine katkı verecek  bunun yanı sıra  gençlerin Avrupa  kültürünü ve  sosyal yaşamını tanımlarına da olanak sağlayacaktır. Almanya eğitim sistemi ve sosyal yaşamı hakkında verilen eğitimlerin yanı sıra, öğrenciler  bu kısa zamanda Almanca dil becerilerini geliştirme imkanı da bulacaklardır. Speyer Havacılık Müzesi ve Mannheim Airport teknik gezilerinin yanı sıra Heidelberg kentine de kültürel bir gezi gerçekleştirilecektir. Proje sonunda öğrenciler edinmiş oldukları kazanımları okullarında oluşturulacak alt proje etkinlikleri ile arkadaşlarıyla paylaşacak ve bu kazanımların yaygınlaştırılması sağlanacaktır. Projeye katılan tüm öğretmen ve öğrencilere Juventas firması ve Berufsförderungswerg Wieblingen tarafından hazırlanan eğitim ve katılım belgesi düzenlenecektir.

Kaynak : http://www.trturkhaber.com/turkiye-deki-ucak-bakim-okullari-erasmus-projesini-juventas-firmasiyla-gerceklestiriyor/11942/

You may also like...