B Kapısı Dergisi – Sayı 7

isahinDeğerli Okurlar,
Okulumuz 1997-1998 öğretim yılından itibaren Uçak Bakım Teknisyenliği eğitimlerine başlanmıştır. Havacılık sektörünün hızla gelişimi, uçak sayısının artması ve ülkemizin uçaklar için bakım üssü olma yolunda hızla ilerlemesi, yetişmiş kalifiye elaman ihtiyacını doğurmaktadır.
Okulumuz Uçak Bakım Alanı açıldığı yıldan bu yana 500’ ün üzerinde mezun vermiş bunların yaklaşık 400’ü uçak bakımına yönelik işlerde çalışmaktadır. Yine bu sayının yaklaşık 300’ü THY Teknik A.Ş bünyesinde istihdam edilmiştir.
Okulumuz, Bağcılar Belediyesi ile işbirliğinde Uçak Bakım Alanı için yeni bir bina projesi çalışması yürütmektedir. Bu bina, atölyeler, derslikler ve hangar gibi fiziki ortamları kapsamaktadır. Mevcut donanımlar incelendiğinde okulumuz bu anlamda büyük bir yol aldığını ama daha çok ihtiyaçlarının olduğu görülmektedir.
Bakım üstüne en yakın havacılık okulu olma avantajını elinde bulunduran okulumuz, Part 147 yetkisi için SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) birlikte çalışmalar  yürütmektedir. Okulumuz öğrencilerimizin sektörün ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilm2e
açısından Sektörün desteğine ihtiyaç duymaktadır. Dergimizin 2007 yılındaki ilk sayısındanbu yana geçen 7 yıl içerisinde gerek havacılık gerekse aktüel anlamdaki gelişmeleri B kapısının ile size aktarmaya devam ediyoruz. 2014 yılının hepimize
mutluluklar getirmesi ümidiyle, bizi destekleyen sizlere, bu dergiye emek ve moral desteği veren herkese teşekkürü bir borc biliriz.

PDF formatı için …

editör
İbrahim ŞAHİN
Ucak Bakım Atelye Şefi

You may also like...