Turkcell Superonline’ın internetteki yüzü akıllı uygulamalarla yeniden tasarlandı

Türkiye’nin yenilikçi Telekom operatörü Turkcell Superonline’ın web sitesi yenilenen kimliği doğrultusunda kullanıcılarının ihtiyaç duydukları bilgiye en hızlı ve kolay şekilde erişebilmeleri, ürün ve hizmetleri en iyi şekilde deneyimleyebilmeleri için yeniden tasarlandı.

 

Turkcell Superonline’ın web sitesi kullanıcı odaklı yaklaşımla yenilenen kimliğine paralel olarak yeniden tasarlandı. Sitenin haritası ve bilgi mimarisi farklı kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde tutularak yapılandırıldı.

 

www.superonline.net adresinden erişilebilen web sitesinde kullanıcılar Turkcell Superonline’ın kampanyalarından anında bilgi alabilecek, ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiye erişebilecekler. Yenilenen web sitesinin bir diğer önemli özelliği ise Türkiye’deki tüm illerin sokak sokak yer aldığı özel olarak hazırlanmış hizmet haritası. Türkiye’deki operatörler arasında ilk kez sunulan akıllı harita uygulaması ile kullanıcılar bu harita üzerinden kendi adreslerini bularak hangi hizmetleri alabileceklerini görebilecekler ve bu hizmetlere online olarak başvurabilecekler.

 

Web sitesinde kullanıcıların ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere kolaylıkla ulaşmalarını ve harekete geçmelerini sağlayacak çeşitli yönlendirmeler bulunuyor. Kullanıcılar bu yönlendirmeleri takip ederek ilgilendikleri ürün ve bilgileri eğlenceli bir şekilde sunan simülasyonlara erişebiliyorlar.

 

Yeni görünümü ile dikkat çeken web sitesinde diğer internet sitelerinden farklı olarak hazır stok fotoğraflar yerine, Turkcell Superonline çalışanlarının gönüllü olarak poz verdikleri fotoğraflar kullanıldı. Şirketin ve sitenin yenilikçi ve modern yüzünü en iyi kendi çalışanlarının yansıtacağı fikriyle gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri herkes için eğlenceli bir deneyim oldu.  Alafortanfoni tarafından hazırlanan site 19 kişilik ekip tarafından 55 gün gibi rekor bir süre içerisinde kullanıma hazır hale getirildi.

 

Yenilikler dolu web sitesinin özelliklerini anlatan Turkcell Superonline Pazarlama ve İletişim Müdürü Birim Esener Karakaş, “Sitenin yeniden yapılandırılmasında ana hedef kullanıcı deneyimini zenginleştirmekti. Bu amaçla kategorideki firmalardan farklı olarak, ürün odaklı yaklaşım değil, kullanıcı odaklı yaklaşımı benimsedik ve tüm çalışmamızı bu tema üzerinde ilerlettik. Sitemizin yaratıcısı olan ajansımız ile tam bir uyum ve fikir birliği içinde çok verimli ve bir o kadar da keyifli bir yaratım süreci geçirdik. Bu özelliklerde bir internet sitesi için mucizevi bir sürede, sadece 55 günde yayına geçtik. Kullanıcı deneyimini sitenin tüm bölümlerinde artırmak için, site haritası ve bilgi mimarisini yeniden oluşturduk. Tüm platformlarda kullanıcı deneyimini eksiksiz yaşatmak amacı ile optimum alt yapı çözümleri de geliştirdik.” dedi.

 

Ürün deneyiminin kullanıcı tarafında kolay bir biçimde algılanabilmesi ve deneyimlenebilmesi amacı ile  simülasyonların da sunulduğunu söyleyen Karakaş, “ Bu simülasyonlarda internet kullanıcılarının temel ihtiyaçları baz alınarak ürün faydaları detaylı bir biçimde anlatılıyor. Kullanıcının site içinde nihai hedefe en kısa yoldan ulaşması için gerekli yönlendirmeleri sitenin tamamında kullanıcılarımıza sunuyoruz” diye ekledi.

You may also like...