Erzincan Üni. SHYO’dan İngilizce konferans

21 Ocak 2011, 23:51
Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve Amerikan Büyükelçiliği tarafından desteklenen ”Eastern Anotolia Conference On EFL At Erzincan” İngilizcenin yabancı dil olarak öğretimi konu konferans dün başladı.

Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve Amerikan Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Eastern Anotolia Conference On EFL At Erzincan” İngilizcenin yabancı dil olarak öğretimi; “Şampiyon öğretmenler ve şampiyon öğrenciler Doğu Anadolu” konulu konferansın açılış töreni yapıldı. Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başöğretmen

Salonunda yapılan açılış törenine Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Recep Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahri Taş, Amerikan Büyükelçiliği İngilizce Eğitimi Ataşesi Brodley Horn ve Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, Bayburt Üniversitelerinden öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu; “İnsanoğlunun yaratılışından bugüne kadar her zaman bilgi açlığı olmuştur. Bilgi değişiklikleri ile bilgi alanında gelişmeler sağlanmıştır ve o alanda tanımlamalarda değişiklik göstermiştir. Son geldiğimiz çağda, 21. yüzyılda bilgi çağı olarak adlandırılan bu yüzyılda sürekli öğrenme, sürekli eğitim merkezleri kurma, bilgi transferi ve bu bilgi transferlerini yaptıktan sonra bunu teknolojiye aktarma ile ilgili yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Biz kültürümüzden biliyoruz. Beşikten mezara kadar ilim öğrenin diye çocukluğumuzdan beri geçmişte hep bunu anlatırlardı. İlim Çin’de de olsa gidin öğreniniz denir. Yaşam boyu öğrenme diye günümüzde bu atasözleri adlandırılıyor. Teknolojiler değişse de değişmeyen tek bir şey var o da bilgi akışının oluşudur. Sürekli bir bilgi artışı vardır. Bunun için biz eğiticiler öğrendiğimiz bilgileri eğitmekte olduğumuz kişilere aktarmak zorundayız. Bunun içinde bu alanla ile ilgilenen profesyoneller sık sık bir araya gelerek kendi alanlarında olan değişikleri, yenilikleri tartışacaklar, burada yeni şeyler öğrenerek tekrar profesyonelce meslek hayatını sürdürdükleri yere döndüklerinde o öğrendiklerini oradaki öğrencilerine aktaracaklardır.” dedi.Konferansın koordinatörü ve Erzincan Üniversitesi’nde İngilizce Eğitim Danışmanlığı yapan Michael Scott Mc Mıllan ‘İngilizcenin yabancı dil olarak öğretimi; şampiyon öğretmenler ve şampiyon öğrenciler’ konulu sunumunu yaptı. “Eastern Anotolia Conference On EFL At Erzincan” konferansı Eğitim Fakültesi Başöğretmen salonunda 3 gün devam edecek.

You may also like...