BAĞCILAR ANADOLU TEKNİK LİSESİ’NDEN LEONARDO DA VİNCİ HAREKETLİLİK ( ERASMUS+ ) PROJESİ

Eskişehir Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ortaklığı ile 9-29 Mart tarihleri arasında Avrupa Birliği Projesi’ni gerçekleştiriyor.

Eskişehir Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin ortak hazırladığı Uçak Komponentleri’nin Bakım Teknikleri başlıklı Leonardo da Vinci hareketlilik erasmus+ )  projesi  Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programları Merkezi Başkanlığı’nca uygulamaya değer görülmüştür.

Bağcılar Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Uçak Bakım Alanı Atelye Şefi İbrahim ŞAHİN ve 5 öğrencimizin (Enes ÇÖREKCİ, Falih Kaan TÜRKMEN, Nurullah KARATAŞ, Selehattin ALTUNTAŞ, Mahmut UÇAR ) katılacağı çalışma 09/Mart/2014 ile 29/Mart/2014 tarihleri arası 3 hafta süreyle Almanya’da gerçekleştirilecektir.

30 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek olan proje, gençlerin farklı kültürlerle bir araya gelmelerini ve ortak çalışmalar yapabileceklerini göstermeyi amaçlıyor. Proje kapsamında Ilk hafta kurum ziyaretleri yapilacak. Alzey Lufhansa bakim, John Deere Traktor Fabrikasi, Pfalz Flugzeug Werke Ucak Sirketi, Teknik Müze, ABB Trainings Center gibi kurumların gezilip görülmesi teknolojilerin yerinde görülmesi hedeflenmektedir.

HWK Mannheim da Burada Hidrolik, Pnömatik ve Metal teknikleri ile  8 günlük uygulamali eğitim planlanmış, eğitimi başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifika töreni düzenlenecektir. Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Arkın POLAT ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ 09/Mart/2014 ile 12/Mart/2014 tarihleri arası 3 gün süreyle Almanya’da verilen eğitimin yerinde görülmesi amacı ile bir ziyaret gerçekleştireceklerdir.

You may also like...