CASTROL Türkiye Firması Tanıtım Semineri

Okulumuzun  Motor Sporları Kulübümüz  kalıcı bir organizasyona daha imza attı. CASTROL Türkiye firması ile Okulumuzda eğitim semineri vermeleri için görüşmüştük. Görüşmelerimizin sonucu Uçak Bakım Alanı ve Motorlu Araçlar Alanı öğretmenleri ve öğrencilerine endüstriyel ve otomotiv yağları ile ilgili eğitim vermeyi kabul ettikleri için teşekkür ediyoruz.

Seminerimiz 29-30.04.2008 tarihlerinde okulumuzun konferans salonunda gerçekleşti. Katılımın oldukça yoğun olması eğitim veren kişileri de mutlu etti. Seminerin Başlangıcında Öğrencilere Motor sporları kulübümüzün tanıtım videosunu İzlettik, böylece geçmiş dönemde yaptığımız faaliyetlerimizi de görmelerini sağladık.

Seminerin içeriğinde CASTROL Türkiye firmasının tanıtımı, Endüstriyel yağların üretimi, özellikleri, katıklar ve standartlar hakkında bilgi verildi. Yağlamanın amacı, Viskozite tanımı, yağ filminin nasıl oluştuğu sunuda kısa filmler ve slaytlar ile aktarıldı. Greslerin üretimi, özellikleri, sınıflamaları ve cinsleri hakkında bilgi verildi. Benzin ve dizel motor yağlarının özellikleri ve standartları hakkında bilgiler slaytlar halinde sunuldu. Şanzıman yağlarının özellikleri ve standartları aktarıldı.Seminer soru ve cevaplarla sona erdi.

Seminere yaklaşık olarak 82 Öğrenci ve 20 öğretmenle katıldık ve seminer toplam 2 ders saati sürdü. Bu süreç içerisinde Öğrencilerin yağlar’a bakış açıları değişti. Seminer sonunda Castrol Endüstriyel ve otomotiv yağları eğitim seminerine katılımından dolayı  her bir Öğrenciye ve Öğretmenlerimize  eğitim  sertifikası verildi.

Castrol, modern otomotiv endüstrisinin ve sanayi sektörlerinin güçlü isimleri ile ortak çalışmalar yapmaktadır

Yağ teknolojisinde dünyanın önde gelen ekipman üreticileri ile yaptığımız işbirliği sayesinde benzeri bulunmayan önemli bir hizmet vermektedir. Eğitimde Emeği geçen Hüseyin külekci bey’e ve bu eğitimi bizlere sağladıklarından dolayı CASTROL Türkiye firmasına bir kez daha teşekkür ediyoruz.